Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.

 

 

 

 

 

 

 

Gmina na niepogodę

"Stara saga powiada, że uroda Kaszub narodziła się z Uśmiechu Stwórcy. Dzięki niemu surowy krajobraz tej ziemi nabrał barw, ozłociły się żarnowcem gliniaste parowy, poczerniały jesienią purpurową buków wyniosłe stoki kęp, roziskrzyło się świetliste morze."
F. Fenikowski

Przez cztery pory roku turysta znajdzie tu wszystko czego pragnie - piekne czyste plaże, czyste powietrze przesączone jodem, leczniczy wpływ klimatu morskiego, gościnni ludzie, możliwość żeglowania i windsurfingu, zabytki i liczne atrakcje, które przyciągają co roku niezliczone rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Krajobraz niezwykle malowniczy, ludzie otwarci i gościnni, a przy tym znający doskonale swoje korzenie, szanujący pracę ojców i wiarę praojców. Piękna kultura, własny język, bogata tradycja i ogromne umiłowanie przyrody pozwoliły na zachowanie wartości, które z dzisiejszym nowoczesnym światem tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz półwyspowy.
To tu w samym sercu Półwyspu Helskiego położona jest Gmina Jastarnia.
Bogata w piękno gmina obejmująca administracyjnie utworzone w okresie międzywojennym kąpielisko Jurata i dawną wieś rybacką Kuźnicę oraz centrum gminy - Jastarnia.

To nasza "mała ojczyzna" gdzie tradycja i poszanowanie kultury spotykają się z nowoczesnością i myśleniem o przyszłości regionu.

 
CHATA RYBACKA

Zbudowana w 1881 roku z wykorzystaniem jako budulca wyrzuconych przez morzepozostałości rozbitych okrętów. Wyposażenie z XIX w. Nastarsze sprzęty rybackie pochodzą z XV w.
MUZEUM POD STRZECHĄ

Prywartne muzeum, które powstało dzięki zamiłowaniu do historii narodowej ziemi kaszubskiej Juliusza Strucka. W tym samym budynku znajduje się warsztat szkutniczy prowadzony od pokoleń przez rodzinę Strucków.
ZBIORY RYBACKIE W BOSMANACIE PORTU

Dwie, cieszące się dużym zainteresowaniem turystów sale wystawiennicze z unikatowym sprzętem rybackim zebranym przez bosmana Jana Wysockiego.

SKANSEN FORTYFIKACJI


Cztery ciężkie schrony bojowe o kryptonimach "SARAGOSSA", "SOKÓŁ", "SABAŁA", i "SĘP" - pozostałości fortyfikacji zbudowanych w 1939 r., które przedzielając w poprzek Mierzeję Helską (między Jastarnią i Kuźnicą) zamykały w ten sposób dostęp do półwyspu od strony lądu.

KORTY TENISOWE

  •  Exploris Jastarnia, ul. Mickiewicza 2-4, 58 675 31 00
  •  DUNA Jastarnia, ul. Sychty 6, 58 675 30 45
  •  Bryza Jurata, ul. Międzymorze 2, 58 675 52 00

 

BASENY

  • Exploris Jastarnia, ul. Mickieiwicza 2-4, 58 675 31 00
  • Hotel SPA Dom Zdrojowy Jastarnia, ul. Kościuszki 2a, 58 679 91 00
  • OW MSWiA Kaper Jurata, ul. Mestwina 45, 58 675 23 24
  • Bryza Jurata, ul. Międzymorze 2, 58 675  52 00
  • Duna, ul. Sychty 64, 58 675 30 45

 

 PRZEJAŻDŻKI PO ZATOCE PUCKIEJ

 

 
SPORT

Możliwość wynajęcia hali sportowej dla grup oraz indywidualnie
Hala Sportowa Jastarnia, ul. Stelmaszczyka 4, 58 675 28 56

Boisko ORLIK ul. Jeżynowa

 

 

 

KINO

Kino Żeglarz Jastarnia, ul Portowa 8, 58 675 21 48
www.kinozeglarz.republika.pl 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Copyright (c) Gmina i MOKSIR Jastarnia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: seenet.pl.