Wpisz poniżej swój adres e-mail,aby być informowanym o nowościach.

 

 

 

 

 

 

 

Benefis działalności twórczej Mariana Selina

W dniu 17 maja w Hotelu Lido w Juracie odbył się benefis działalności twórczej mieszkańca Gminy Jastarnia- Mariana Selina. Benefis odbył się w wyjątkowym dniu- w dniu urodzin pisarza.

„Marian Selin urodził się 1937 roku w Jastarni. Ukończył Szkołę Muzyczną i Studium Choreograficzno- Baletowe w Gdańsku.  Zaczął pisać po kaszubsku w latach pięćdziesiątych, czemu dał wyraz w 1957 roku, kiedy wystawił widowisko słowno- muzyczne Broduzy. Drukiem Marian Selin zadebiutował  w 1966 roku w czasopiśmie „Litery" wierszem Mój bocik. Własne pisanie od razu widział tak w literackim jak i muzycznym wymiarze.[1]"

Na prowadzonej przez Artura Jabłońskiego uroczystości gościli bliscy i przyjaciele. Oprócz zabawnych anegdot z życia prywatnego Jubilata nie zabrakło oczywiście wierszy oraz muzyki, które wyszły spod ręki pisarza. Oprawą muzyczną benefisu zajęli się : Aleksandra Kucharska- Szefler (sopran), Wojciech Winnicki (tenor) oraz Cezary Paciorek (akordeon). Artysta został tez nagrodzony medalem przyznanym przez Marszałka Województwa Pomorskiego. W trakcie uroczystości zaproszeni goście składali życzenia oraz podziękowania za dotychczasową twórczość pana Mariana, w tym szczególnym dla niego dniu.  Mogli również otrzymać dedykację od samego pisarza, w związku z promocją książki zawierającej dokonania literackie i muzyczne Jubilata.[1] Marian Selin. Piesniorz rebazczego zewota, Marian Selin, Wydawnictwo : Region

Copyright (c) Gmina i MOKSIR Jastarnia. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: seenet.pl.