menu
Jesteś tutaj: Home / Dla Mieszkańca / Aktualności

"Z pasją przez życie"

Zapraszamy do lektury kolejnego wywiadu.

Z pasją przez życie: Paweł Struck

W styczniowej rozmowie w ramach naszego cyklu głos zabrał wyjątkowy gości. Jest nim przedstawiciel młodego pokolenia, Paweł Struck, który z sukcesami trenuje taniec towarzyski.

Oskar Struk: W jaki sposób odkryłeś w sobie pasję do tak niszowego sportu, jak taniec towarzyski?

Paweł Struck: Od zawsze interesowałem się tańcem. Swoją przygodę z tym sportem rozpocząłem w 2010 roku, uczęszczając na treningi do Helu. Moja mama przyniosła ulotkę z ofertą klubu. W ten sposób dowidziałem się o takiej możliwości. Postanowiłem udać się na trening i spróbować swoich sił.

- Jakie było Twoje pierwsze wrażenie?

- Już po pierwszych zajęciach, trener podszedł do mnie i powiedział, że mam potencjał i to mnie zmobilizowało, dlatego postanowiłem kontynuować swoją przygodę z tańcem.

- Jak na efekty Twoich występów wpływają relacje z partnerką taneczną?

- Na pewno są one ważne, gdyż tworzymy specyficzną grupę. Początki były trudne, gdyż musieliśmy się poznać. Teraz dysponujemy odpowiednim doświadczeniem, dobrze się rozumiemy, co widać w tańcu.

- Jak wyglądają Twoje treningi?

-Zajęcia głównie mają charakter grupowy. Później w konsultacji z trenerem tworzymy układy i wraz z partnerką ćwiczymy poszczególne sekwencje taneczne.

- Czy fakt, że oczy publiczności zwrócone są na Ciebie, wywołuje stres?

- Stres towarzyszy mi przed występem, gdy wychodzę na scenę, to zupełnie o tym nie myślę. Skupiam się na zadaniu, które mam do wykonania.

- Jakie są Twoje największe sukcesy?

- Zająłem drugie miejsce w Mistrzostwach Polski. Ważny był również sukces w Mistrzostwach Wrocławia, gdyż jako klub zgarnęliśmy niemal wszystkie trofea.

- Jakie są Twoje cele związane z Tańcem?

- Być może ze względu na problemy zdrowotne będę zmuszony zawiesić swoją karierę. Chciałbym skupić się na nauce, a taniec wymaga poświeceń i czasem trudno jest to pogodzić. Planuje dostać się do szkoły sportowej i może wówczas uda się wrócić do mojej pasji, już w barwach, któregoś z trójmiejskich klubów.

- Skąd czerpiesz tyle pozytywnej energii do działania?

- Taniec jest ważną częścią mojego życia. Lubię rywalizacje. Osiągane sukcesy napędzają mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Na zakończenie: jakie jest Twoje sportowe marzenie?

-Marzę o występie na Mistrzostwach Świata, ale to wymagałoby wielu lat ciężkich treningów.

Wywiadu udzielił: Paweł Struck.

Rozmawiał: Oskar Struk.