menu
Jesteś tutaj: Home / Dla Mieszkańca / Aktualności

A MORZE DŻEZ...

cykl koncertów na Hali Widowiskowo - Sportowej w Jastarni

Leśne Zwierzęta - 23.07

Zespół Leśne Zwierzęta powstał w 2018 roku. Należą do niego członkowie Gdynia Improvisers Orchestra. W większości są to absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Założycielami projektu są Emilia Pollok oraz Michał Andrys - kompozytorzy muzyki i autorzy tekstów piosenek zespołu. Jako duet muzyczny współpracują już ze sobą ponad 10 lat. Leśne Zwierzęta to ich najnowszy wspólny projekt, który miał premierę w ramach składanki 1988-2018, na której umieścili swoją interpretację utworu zespołu Apteka pt. “Synteza”. Debiut sceniczny nastąpił w czerwcu 2019 roku podczas serii koncertów promujących wydawnictwo w Muzeum Miasta Gdyni. Zespół miał również przyjemność zagrać w zeszłym roku w Klubie Ucho podczas koncertu Apteki, supportując ją wraz z projektem Druga Fala (w którym Emilia oraz Michał brali też czynny udział).

Muzyczne klimaty, w jakich porusza się zespół Leśne Zwierzęta to rock psychodeliczny z elementami elektroniki, muzyki etnicznej oraz jazzu. W instrumentarium zespołu znajdują się m.in. gitary elektryczne, syntezatory oraz instrumenty dęte.

W lutym tego roku zespół Leśne Zwierzęta zaczął pracę nad swoim debiutanckim albumem, na którym znajdą się jego autorskie kompozycje. W maju ruszyła zbiórka crowdfundingowa na ten cel. Album ma zawierać utwory znane z koncertów oraz nowe premierowe kompozycje. Zespół planuje również zaproszenie do jego realizacji innych muzyków.

Skład zespołu Leśne Zwierzęta:

Emilia Pollok - wokal, syntezator
Michał Andrys - gitara elektryczna i akustyczna, syntezatory
Maksymilian Kreft - perkusja
Filip Arasimowicz - gitara basowa, kontrabas
Jakub Klemensiewicz - Saksofon                                                                                                         Adam Skorczewski - trąbka    Immortal Onion - 30.07

    Trio Immortal Onion jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę „Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records. W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w sumie w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie.

    Na początku tego roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią U Know Me Records, co zaowocuje wydaniem w marcu ich drugiej studyjnej płyty ,,XD [Experience Design]”.

    Inspiracją dla powstania Immortal Onion byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, czy Tosin Abasi. Od początku ideą przewodnią zespołu było łączenie często bardzo odmiennych gatunków takich jak: jazz, minimal music, fusion, czy progresywny metal. Mimo takiej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, zespół stworzył własny rozpoznawalny język.

Immortal Onion - trio w składzie: Ziemowit Klimek - kontrabas/bass/moog, Tomir Śpiołek - instrumenty klawiszowe i Wojtek Warmijak - perkusja. Zespół powstał w 2016 r.

Album “XD [Experience Design]” to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz, wzbogacone o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej.


Nordwave - 5.08

Grupa Nordwave powstała na przełomie 2015 i 2016 roku podczas jesiennego sztormu na Bałtyku - z połączenia surowości skandynawskiego free jazzu, akademickiego warsztatu, słowiańskiej spontaniczności i młodzieńczego wigoru wyłoniła się fala dźwięku, ktora zdoła opanować swoim brzmieniem każde otwarte ucho. Muzyka Nordwave potrafi huśtać niczym kutrem na Zatoce - od nastrojowych, przygaszonych melodii po abstrakcyjne, sonorystyczne poematy dźwiękowe. Nordwave to siła wyrazu ludzi północy, gorycz i głębia morskiej toni.

W 2016 roku zespół zdobył Grand Prix na XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (klub Ucho)

Adam Skorczewski - trąbka
Jakub Klemensiewicz - saksofon
Filip Arasimowicz - kontrabas
Dominik Kisiel - piano
Artur Paszkowski - perkusja


Mapa Kota - 24.08

Zespół "Mapa Kota" powstał we wrześniu 2012 roku z inicjatywy dwóch młodych muzyków, Piotra Jóźwiaka (perkusja) i Jakuba Klemensiewicza (saksofony). Do współpracy zaprosili wibrafonistę Michała Puchowskiego - (na koncie m.in. I miejsce na międzynarodowym konkursie wibrafonowym w Fermo (Włochy 2012), nagroda specjalna Miachała Urbaniaka w ramach URBANATOR DAYS 2012 (Jazz Festiwal), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach X edycji programu stypendialnego "Młoda Polska 2013"), basistę Piotra Guza oraz gitarzystę Michała Żółtko. Każdy z muzyków pochodzi z innego środowiska muzycznego, przez co materiał tworzony przez nich jest wielce zróżnicowany. Zespół tworzy muzykę na pograniczu nu-jazzu, fusion oraz post funk'a. Są to w większości ich własne kompozycje oraz aranżacje znanych standardów jazzowych.

Jakub Klemensiewicz - saksofony
Michał Puchowski - wibrafon, syntezatory
Michał Żółtko - gitara
Piotr Guz - gitara basowa
Piotr Jóźwiak - perkusja