menu
Jesteś tutaj: Home / Dla Mieszkańca / Aktualności

26 maja Dzień Matki

Zapraszamy do Parku Miejskiego

Dzień Matki w Jastarni z przebojami Violetty Villas .
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Jastarni serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji Dnia Matki. Będzie nim koncert pt. „Tribute to Violetta Villas”. Odbędzie się on 26 maja o godzinie 17:00 w Parku Miejskim. Wstęp wolny!
Wielkie wydarzenie muzyczne w Parku Miejskim w Jastarni. Już 26 maja goście i mieszkańcy gminy będą światkami wyjątkowego koncertu, poświęconego nietuzinkowej artystce. Nosi on nazwę „Tribute to Violetta Villas”. Czas spędzony w towarzystwie przebojów wspaniałej polskiej Primadonny - Violetty Villas. Śpiewaczki nazywanej „głosem ery atomowej”, posiadającej czterooktawową skalę głosu, słynącej ze swego charakterystycznego wizerunku wykreowanego na styl hollywoodzkiej gwiazdy lat 60., któremu pozostawała wierna. Wyróżniała się nie tylko głosem, ale także niespotykaną na ówczesne czasy osobowością, która sprawiała, że nie można było pomylić ją z nikim innym.
W koncercie zabrzmią najpiękniejsze utworu z repertuaru gwiazdy, te znane i mniej znane, o przepięknych melodiach i głębokich treściach. Usłyszymy między innymi energetyczne „Nie ma miłości bez zazdrości”, romantyczny i pełen temperamentu „Pocałunek ognia”, koloraturową „Granadę” czy wzruszający „List do matki”, który w tym wyjątkowym dniu nabierze nowego wydźwięku. To jednak tylko część niesamowitego repertuaru. Okazji do zachwytu będzie znacznie więcej! Obdarzonej niesamowitą skalą głosu artystce Joannie Nawrot towarzyszyć będzie Baltic Quasideon Group w składzie:
Andrzej Wojciechowski - klarnet
Jarosław Stokowski - kontrabas
Paweł Zawada - fortepian
Adam Golicki – perkusja
Lokalna publiczność część tych artystów miała już okazję podziwiać podczas „Koncertu Polskiego”, zorganizowanego z okazji Święta Niepodległości.
Aranżacji utworów ukazujących cały wachlarz barw i ambitus skali głosu, dokonał kompozytor i aranżer Beniamin Baczewski.