menu
Jesteś tutaj: Home / Dla Mieszkańca / Aktualności

Plaże dla wszystkich

29 czerwca - Gala dostępnych plaż w Jastarni

uż w najbliższą środę 29 czerwca zapraszamy na Galę Dostępnych Plaż do Jastarni .
 Podczas wydarzenia wręczymy  prestiżowe certyfikaty dostępności na sezon letni 2022 trzem gminom: Sopot (wejście na plażę nr 23), Gdynia (wejście na plaże nr 6) oraz Jastarnia (wejście na plażę nr 48).
 Odbędzie się także krótki spacer wzdłuż plaży, na której odsłonięta zostanie tablica ze znakiem certyfikacyjnym, natomiast finał uświetni koncert Ambasadorki Projektu - Moniki Kuszyńskiej wraz z zespołem.
@monikakuszynskaofficial - wokalistka i autorka tekstów, która debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku jako solistka zespołu Varius Manx. Wspólnie nagrali cztery albumy. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 r. wypadek samochodowy, w wyniku którego doznała urazu rdzenia kręgowego i do dziś porusza się na wózku. Po kilku latach muzycznej przerwy, skupionych na intensywnej rehabilitacji, wróciła do aktywnego życia oraz do swojej pasji, jaką jest śpiewanie. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Ocalona”. Napisała też książkę „Drugie życie”, w której podzieliła się swoimi doświadczeniami. Od tego czasu pozostaje czynna zawodowo, łącząc sztukę z aktywnością społeczną. Wielokrotnie uhonorowana za działalność charytatywną, między innymi Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego oraz Medalem Św. Brata Alberta. W 2015 roku reprezentowała Polskę na 60-tym Konkursie Eurowizji w Wiedniu. Była pierwszą w historii konkursu wokalistką poruszającą się na wózku, co stanowiło ogromną inspirację dla ludzi z niepełnosprawnościami na całym świecie.
 Gala 29 czerwca będzie także okazją do świętowania dziesięciolecia istnienia projektu “Plaże dla Wszystkich” (będącego kontynuacją wcześniejszego projektu “440 km po zmianę”).
 Program certyfikacji „Plaże dla Wszystkich” jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.