menu
Jesteś tutaj: Home / Dla Turysty / Gmina na niepogodę

Gmina na niepogodę

"Stara saga powiada, że uroda Kaszub narodziła się z Uśmiechu Stwórcy. Dzięki niemu surowy krajobraz tej ziemi nabrał barw, ozłociły się żarnowcem gliniaste parowy, poczerniały jesienią purpurową buków wyniosłe stoki kęp, roziskrzyło się świetliste morze."    F. Fenikowski


Przez cztery pory roku turysta znajdzie tu wszystko czego pragnie - piekne czyste plaże, czyste powietrze przesączone jodem, leczniczy wpływ klimatu morskiego, gościnni ludzie, możliwość żeglowania i windsurfingu, zabytki i liczne atrakcje, które przyciągają co roku niezliczone rzesze turystów z kraju i zagranicy.
Krajobraz niezwykle malowniczy, ludzie otwarci i gościnni, a przy tym znający doskonale swoje korzenie, szanujący pracę ojców i wiarę praojców. Piękna kultura, własny język, bogata tradycja i ogromne umiłowanie przyrody pozwoliły na zachowanie wartości, które z dzisiejszym nowoczesnym światem tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz półwyspowy.
To tu w samym sercu Półwyspu Helskiego położona jest Gmina Jastarnia.
Bogata w piękno gmina obejmująca administracyjnie utworzone w okresie międzywojennym kąpielisko Jurata i dawną wieś rybacką Kuźnicę oraz centrum gminy - Jastarnia.
To nasza "mała ojczyzna" gdzie tradycja i poszanowanie kultury spotykają się z nowoczesnością i myśleniem o przyszłości regionu.

CHATA RYBACKA
Zbudowana w 1881 roku z wykorzystaniem jako budulca wyrzuconych przez morzepozostałości rozbitych okrętów. Wyposażenie z XIX w. Nastarsze sprzęty rybackie pochodzą z XV w.

 


SKANSEN FORTYFIKACJI
Cztery ciężkie schrony bojowe o kryptonimach "SARAGOSSA", "SOKÓŁ", "SABAŁA", i "SĘP" - pozostałości fortyfikacji zbudowanych w 1939 r., które przedzielając w poprzek Mierzeję Helską (między Jastarnią i Kuźnicą) zamykały w ten sposób dostęp do półwyspu od strony lądu.PRZEJAŻDŻKI PO ZATOCE PUCKIEJ
kuter Rybacki MAGDALENA Jastarnia, 501 535 296 edward.muza@neostrada.pl
POMERANKI - drewniane łodzie żaglowe - 58 675 22 45

REJSY JASTARNIA-REWA-JASTARNIA

 

www.rejsywodne.pl


SPORT

Możliwość wynajęcia hali sportowej dla grup oraz indywidualnie
Hala Sportowa Jastarnia, ul. Stelmaszczyka 4, 58 675 28 56
Boisko ORLIK ul. Jeżynowa

KINO

Kino Żeglarz Jastarnia, ul Portowa 8, 58 675 21 48
https://www.facebook.com/kinozeglarz/

Zapraszamy do odwiedzenia naszych biur informacji turystycznej także poza sezonem letnim

Jastarnia: gmina na wszystkie pory roku. Takie hasło promocyjne przyświeca naszej działalności, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszych biur informacji turystycznej także poza sezonem letnim. Zlokalizowane są one w Jastarni przy  ul. ks. Stefańskiego 5 oraz w Kuźnicy ul. Gen. Hallera 1. a. Swoją działalność poza sezonem letnim prowadzą od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30. Oprócz bieżącej obsługi ruchu turystycznego, aktualnej bazy noclegowej, dostępne są również  mapki z atrakcjami w okolicy. Uwzględnione są w nich szlaki piesze i rowerowe. Przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kaszuby Północne posiadamy również informacje o atrakcjach z innych gmin, co sprawia, że można wyposażyć się w komplet potrzebnych materiałów i zaplanować sobie wycieczkę na szerszym obszarze Półwyspu Helskiego i nie tylko. Dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców wydajemy folder, w którym opisywane są oferowane przez nich produkty i usługi. Zachęcamy również do czytania darmowej prasy lokalnej: informatora miejskiego oraz miesięcznika Ziemia Pucka info, obejmujący swoim zasięgiem powiaty pucki i wejherowski. Odwiedzając nasze biura, wyjdą Państwo  zadowoleni  i wyposażeni w pakiet świadomego turysty. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług również poza sezonem letnim.